Stodoła na wesele – nienudne przyjęcie w alternatywnej przestrzeni

Stodoła Borucza 43 - stodoła na wesele

Jeszcze 6 lat temu relacje z wesel w stodole oglądać można było za pośrednictwem zagranicznych portali. Nasz ulubiony wówczas https://greenweddingshoes.com/ inspirował i grupował niezwykłe miejsca położone głównie w Stanach Zjednoczonych. Trend na wesele w stodole szybko zaczął rozwijać się również w Polsce. Zaczęto adaptować stare drewniane stodoły, powstawały i powstają również nowoczesne budynki na wzór stodoły.

Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że wesele w stodole ma swój wyjątkowy klimat.

4 rzeczy, które musisz mieć na uwadze planując wesele w stodole

Lokalizacja

Wesele w Stodole to praktycznie w 100% wesele poza miastem. Warto zadbać o dłuższy wynajem miejsca, żeby w pełni wykorzystać spędzany tam czas. Dzień po samej uroczystości może przyjąć charakter city break’a spędzonego z najbliższymi. Aby upewnić się, czy jest to możliwe – koniecznie sprawdźcie potencjał noclegowy samego miejsca. Ważne, aby w bliskiej okolicy istniała baza noclegowa.

Pogoda

Nie każda stodoła przygotowana jest na nasze rodzime warunki pogodowe. Ich zmienność i nieprzewidywalność sprawia, że nawet z reguły ciepłych miesiącach może zdarzyć się zimniejszy dzień. Wilgoć i większa amplituda temperatur w szczególności odczuwalna jest poza miastem. Stare zaadaptowane budynki mają to do siebie, że jest w nich wówczas po prostu chłodno. W przeważającej mierze budynki te są wyłącznie sezonowe – najlepiej organizować w nich przyjęcia w najcieplejszych miesiącach – czerwcu, lipcu, czy sierpniu.

Komary

Sprawdźcie, czy miejsce jakkolwiek ‘rozprawia się’ z komarami, kleszczami, które skutecznie mogą odebrać całą przyjemność czerpaną z wyboru danej lokalizacji.

Prąd

Na wypadek przerw w dostawie prądu warto zadbać o agregat prądotwórczy. Nie chcemy, aby w przypadku burzy na przykład główne danie nie opuściło kuchni?          

Dlaczego warto zorganizować wesele w stodole?

Ślub plenerowy i wesele w jednym miejscu

Stodoły to nie tylko miejsca na wesele. Charakter ich usytuowania oraz architektura krajobrazu sprawiają, że nierzadko uroczystość weselną możemy połączyć ze ślubem plenerowym i zorganizować wszystko w jednym miejscu.

Stodoła na wesele to niezamalowane płótno

Drewno i inne naturalne materiały użyte do budowy stodoły stają się czystym płótnem, na którym z łatwością można wymalować własną wizję. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nie każda stodoła jest starą konstrukcją. Bardziej nowoczesne budynki podążają bardziej w industrialny klimat.

Przestrzeń

Jedno słowo, a znaczy tak wiele. Większość budynków usytuowanych jest poza miastem. Nie zawsze, ale z reguły możemy liczyć na obszerny ogród. Często jednak – w szczególności stare drewniane stodoły – umiejscowione są w centrum lokalnych zabudowań. Naszym sąsiedztwem wówczas nie jest las, a zabudowania sąsiadującego gospodarstwa.

Są jednak miejsca, które pozwalają na ‘głęboki oddech’. W których zapach lasu podróżuje na lekkich podmuchach świeżego powietrza.

Nowoczesna Stodoła na wesele pod Warszawą

40 minut od Warszawy, na skraju mieszanego lasu znajduje się wyjątkowa nowoczesna stodoła na wesele. Aby dotrzeć na miejsce trzeba pokonać jeszcze utwardzony leśny dukt wijący się pomiędzy drzewami i wrzosowiskami. Drewniana brama wyznaczająca granice leśnej miejscówki otulona jest lasami i łąkami.

Miejsce urzeka swoją architekturą – drewno, elementy z rozbiórkowej cegły, olbrzymie przeszklenia zostały skomponowane ze sobą, tak, by móc w pełni zatopić się w otaczającą naturę.

Borucza 43 to miejsce całoroczne, pozwalające przeżywać wyjątkowe okazje w każdych warunkach pogodowych – 2 kominki, ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni pozwala nie martwić się chłodniejszymi wieczorami.

Co istotne, jedynymi bliskimi sąsiadami miejsca są las, zwierzęta, natura. Sprawia to super wrażenie – wszechogarniającej zieleni i przyrody.

Sam ogród jest bardzo naturalny. Główne skrzypce gra tutaj natura.

Zobaczcie więcej na: http://stodolaborucza43.pl/

Szukasz niestandardowych atrakcji na Twoje wesele? Zebraliśmy dla Ciebie kilka alternatywnych propozycji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.